Uyarı Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

Özel teklifler

Gazete-Dergi Reklam

Matbaanın bulunuşundan itibaren baskı teknolojilerinde yaşanan teknolojik gelişme ve değişimler, kitle iletişimi açısından basılı yayın araçlarının önemini arttırmıştır. Basılı kitle iletişim araçları arasında, okuyucu sayısı en fazla olan günlük gazetelerdir. Ne var ki günlük gazeteler geniş bir alıcı yelpazesine ulaşmak amacıyla, her yaştan ve her gelir düzeyindeki okuyucu kitlesine hitap edecek yazı ve haberlere yer verirler.
 
 
Bu nedenle hete-rojen bir müşteri profiline sahiptirler. Buna karşın, periyodik olarak yayınlanan dergi ve mecmualar ise, daha az sayıda fakat belirli özelliklerine sahip daha homojen okuyucu kitlesine sahiptirler.
 
Basılı kitle iletişim araçlarının, sözlü ve görüntüsel araçlardan farklı olarak sahip oldukları üstünlük, kalıcı olmaları ve döküman olarak kullanılabilmeleridir. Günlük gazetelerin güncel (aktüel) olma süresinin sadece bir gün olmasına karşın, dergiler daha uzun süre aktüel kalma özelliğine sahiptir. Ayrıca, bir gazete veya derginin birden çok kişi tarafından okunması mümkündür.
 
Diğer taraftan, gazete ve dergilerde yayınlanacak ilanların hedef kitle tarafından algılanmasını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli görsel efektler (renk, büyüklük, kontrast, başlık v.b. gibi) değişkenlere başvurmak mümkündür.
 
Gazete ve dergilere reklam verirken, algılamayı kolaylaştırmak ve dikkati reklam mesajı üzerine çekebilmek için bazı hususlara sizler için dikkat ediyor ve reklamlarınızı sunuyoruz.

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır